Abonējiet un lasiet
interesantākais
raksti vispirms!

Tehnoloģiju 3 klases helikopters. Meistarklase par roku darbu. Papīra konstrukcija “Helikopters. papildu izglītības skolotājs

Pašvaldības budžeta papildizglītības iestāde

"Jauno tehniķu stacija"

Nodarbības piezīmes

Helikoptera Mukha izgatavošana

ar jaunākiem bērniem skolas vecums biedrībā “Sākotnējā tehniskā modelēšana”

Sastādījis:

papildu izglītības skolotājs

Zakharova Tamāra Grigorjevna

Hantimansijska,

Nodarbības tēma:

“Mukha helikoptera izgatavošana”

Nodarbības mērķis:

    izveidot modeli vienkāršākais helikopters "Mukha"

Nodarbības mērķi:

Izglītojoši:

    iepazīstināt studentus ar vienkāršākā helikoptera “Mukha” izgatavošanas secību;

    attīstīt prasmes vienkārša helikoptera izgatavošanā: montāžā, regulēšanā un palaišanā;

    nostiprināt prasmes darbā ar lineālu un šķērēm;

Izglītojoši:

attīstīt:

    novērošana, uzmanība, vizuālā atmiņa;

    mazi roku muskuļi;

    galvenās domāšanas funkcijas: introspekcija, pašcieņa, mērķu noteikšana un zināšanu motivēšana.

Izglītojoši:

    radīt interesi par tehnisko jaunradi;

    audzināt cieņu pret krievu zinātniekiem, lidmašīnu dizaineriem un pilotiem;

    audzināt neatlaidību, pacietību, precizitāti darbā;

    veicināt savstarpējas palīdzības sajūtu

Jauni termini un jēdzieni Kabīne: helikopters, asmens.

Resursi un aprīkojums:

Skolotājam ir produkta “Mukha Helicopter” paraugs, dažādu helikopteru attēli.

Materiāli darbam:

    Ainava, krāsains papīrs

Instrumenti darbam:

  • Vienkāršs zīmulis;

Laiks jāvelta drošības pasākumiem, lai pasargātu skolēnus un sevi no kaitējošiem ievainojumiem.

Drošības pasākumi, strādājot ar šķērēm:

    Griežot, plaši atveriet šķēres un turiet galus prom no jums.

    Esiet uzmanīgi, lai nesavainotu kreisās rokas pirkstus.

    Izgriežot daļu, pagrieziet papīru.

    Pass šķēres tikai aizvērtas, gredzeni vispirms.

    Strādājot, neturiet šķēres ar galiem uz augšu.

    Neatstājiet tos atvērtus.

    Neizmantojiet vaļīgas šķēres.

    Lietojiet šķēres tikai savā darba vietā.

Nodarbības gaita.

1.Organizācijas moments

Psiholoģiskais noskaņojums:

Labdien Puiši, pasmaidīsim viens otram. Es priecājos, ka jums ir labs garastāvoklis, jo smaids neapšaubāmi ir panākumu atslēga jebkurā darbā, un domāju, ka šodiena mums visiem sagādās prieku vienam ar otru sazināties. Veiksmi tev! (bērni stāv aplī un saka vārdus korī)

Debesīs viss ir skaisti ( pacelt rokas uz augšu)

Skaisti uz zemes ( rokas nolaižas līdz grīdai)

Viss mums apkārt ir skaists ( parādīt rokas sev apkārt)

Lieliski un man (norāda uz sevi).

Nosakiet, ar kādu noskaņojumu atnācāt uz stundu, parādiet to krāsaini uzlīme : sarkans slikts garastāvoklis, zaļš ir labs.

    Jaunā materiāla skaidrojums

Skolotājs:

Puiši, šodien mēs sākam jauna tēma"Aeromodelēšana".

Droši vien nepaiet neviena diena, kad jūs, puiši, neredzētu lidmašīnu debesīs. Katru gadu Aeroflot izmanto vairāk nekā 10 miljoni cilvēku. Daudzi no jums jau ir lidojuši ar to. Un šodien mēs ar jums iedziļināsimies sīkāk, atrisinot mīklu:

"Es lidoju augšā bez paātrinājuma,

Es jums atgādinu spāri.

Izlido

Mūsu krievs..." (helikopters)

Jūs droši vien zināt, puiši, ka aviācija tiek plaši izmantota ģeoloģiskajā izpētē, zivju izpētē jūrā, lēnām riņķojot virs jūras zonas, helikopters atrod zivju barus un norāda uz tiem zvejniekiem. , kaitīgo (kukaiņu) lauksaimniecības kultūru iznīcināšanai ceļu policija veic helikopteru dienestu, to izmanto sanitārajā dienestā, kā ātro palīdzību, dažādās avārijas situācijās, piemēram, dzēšot sarežģītus ugunsgrēkus, daudzās tautsaimniecības nozarēs.

Helikopters pilsētā ir vienkārši nepieciešams. Helikopters palīdzēs nokļūt lidlaukā, kas atrodas priekšpilsētā un nogādās ielidojošos pasažierus uz pašu pilsētas centru. Kā putns uzsēdīsies uz augstceltnes plakanā jumta. Helikopteri glābj kalnos apmaldījušos cilvēkus, transportu Būvmateriāli un pat smagas kastes. Ieved ostā kuģus, aizved cilvēkus no grimstošiem kuģiem. Un daudz, daudz vairāk varētu teikt par helikopteru - ātru un drosmīgu mašīnu, uzticamais palīgs persona.

Helikopteru galvenā priekšrocība ir to manevrētspēja: helikopteri spēj vertikāli pacelties, vertikāli nolaisties, lidināties gaisā un pat lidot atpakaļ. Helikopters var nolaisties (un pacelties) jebkurā vietā, kur ir līdzens laukums, kura diametrs ir pusotru reizi lielāks par dzenskrūves diametru. Turklāt helikopteri var pārvadāt kravas uz ārējās stropes, kas ļauj pārvadāt ļoti lielgabarīta kravas, kā arī veikt uzstādīšanas darbus. Helikopteru trūkumi salīdzinājumā ar lidmašīnām ir mazāks maksimālais ātrums, grūtības kontrolēt, liels īpatnējais degvielas patēriņš un līdz ar to lielākas lidojumu izmaksas.

MI-1. Pirmais sērijveida helikopters PSRS

IN
Helikopteris ir daudzpusīgākais no visiem lidaparātiem. Helikopteram nav spārnu, bet ir skrūve. Rotora lāpstiņas, griežoties, atgrūž gaisa plūsmu, un tādēļ helikopters paceļas no savas vietas bez ieskrējiena.

Tas lido viena vai vairāku horizontāli novietotu dzenskrūvju ar garām lāpstiņām dēļ. Tajā pašā laikā tas var kustēties uz priekšu, atpakaļ, uz sāniem un pat nekustīgi lidināties gaisā. Tāpat kā lidmašīnai, tai nav nepieciešams lidlauka skrejceļš, jo tā paceļas un nolaižas vertikāli.

M Starp citu, tas arī tika prognozēts Leonardo da Vinči, izcils itāļu mākslinieks un izgudrotājs 15. gadsimtā. Viņš izstrādāja pasaulē pirmo helikopteru. Bet pirmais īstais helikoptera projekts bija M.V. Lomonosovs. Viņš to sauca par "aerodinamisko mašīnu", kas spēj pacelties vertikāli. Tās ideja ir vienkārša: diviem maziem dzenskrūvēm jāgriežas dažādos virzienos attiecībā pret vienu kopējo vertikālo asi un jārada pacelšanas spēks. Tā bija pirmā ierīce, kas pierādīja vertikālā lidojuma iespēju, izmantojot horizontāli rotējošus propellerus.

KA-52 aligators. Nav astes rotora.

Aeromodelēšana ir lidojošu modeļu projektēšana, uzbūve un palaišana - baloni, pūķi, planieri, lidmašīnas un raķetes.

Daudzi slaveni gaisa kuģu dizaineri, piloti un kosmonauti sāka savu karjeru lidmašīnu modelēšanas pulciņā.

Lidmašīnu modelētāji bija lidmašīnu konstruktors divreiz Sociālistiskā darba varonis - Aleksandrs Sergejevičs Jakovļevs, Sociālistiskā darba varonis - Oļegs Konstantinovičs Antonovs, trīs reizes Padomju Savienības varonis - Aleksandrs Ivanovičs Pokriškins, pilots-kosmonauts Jurijs Aleksejevičs Gagarins un citi.

Es vēlētos nosaukt dažus slavenu lidmašīnu dizaineru un helikopteru radītāju vārdus:

    tehnisko zinātņu doktors, sociālistiskā darba varonis, PSRS Valsts prēmijas laureāts Nikolajs Iļjičs Kamovs;

    Slavenais helikopteru dizainers Mihails Leontjevičs MIL ražoja Mi sērijas helikopterus, kuros bija aptuveni 30 modeļi

(slavenākie ir Mi-2, Mi-4, Mi-6, Mi-8, Mi-10, Mi-12, Mi-24).

    Marats Nikolajevičs Tiščenko un citi.

4 .Norādiet nodarbības tēmu un mērķi.

Pirms darba uzsākšanas jāatceras, ko nozīmē izveidot modeli, kas ir modelis. (Šis ir produkta paraugs vai paraugs kaut kā izgatavošanai.)

Pirms pāriet uz praktisko nodarbību, atbildēsim uz dažiem jautājumiem (datortehnoloģiju izmantošana):

    Kur nolaižas visas lidmašīnas? lidlauks

    Kā sauc lidmašīnu, kurai ir spārni un aste? Lidmašīna

    Kā sauc lidmašīnu ar propelleri? Helikopters

    Kā sauc lidmašīnu, kas lido bez motora? Planieris(planieris no citiem lidaparātiem atšķiras ar to, ka tam nav motora)

    Kā mēs varam vienā vārdā aprakstīt visu, ko mēs tikko uzminējām?

Pa labi, aviācija .

5. Mukha helikoptera modeļa ražošanas secība.

6. Praktiskais darbs:

Helikoptera “FLY” izgatavošana no papīra

Ļoti smieklīgs modelis! Kad helikopters nolaižas zemē, tas strauji nekrīt uz leju, bet griežas ap savu asi. Tas notiek tāpēc, ka mūsu modelim ir asmeņi. Gaiss plūst ap šīm lāpstiņām, un helikopters nolaižas gludi un skaisti. Modeli ir viegli izgatavot. Tās vienīgās grūtības ir nepieciešamība sadalīt papīru vienādās daļās, izmantojot zīmuli un lineālu. Skolnieks junioru klasesšāds uzdevums ir ne tikai izpildāms, bet arī noderīgs. Iemācījies pārliecinoši salocīt modeli, varēsi iztikt bez lineāla, visu darbu veicot “ar aci”.

Uzzīmējiet uz papīra lapas un izgrieziet papīra sloksni ar izmēru 21x5 cm. Vidū uzvelciet vertikālu līniju. Jums nav jāvelk līnija, bet atzīmējiet to ar locījumu - salokiet sloksni uz pusēm, pēc tam iztaisnojiet - tā ir novilkta līnija

Trešdaļu sloksnes – 7 cm – noliecies uz leju

Atlociet papīru un veiciet griezumu vidū līdz locīšanas līnijai.

Zīmējiet līniju tieši zem salocīšanas līnijas. Sadaliet šo līniju četros segmentos.

Veiciet griezumus abās pusēs pa iezīmēto līniju, katrā pusē nogriežot ceturtdaļu no papīra platuma.

Salieciet vienu pusi uz centru un labi izlīdziniet. Tādā pašā veidā salieciet otru pusi.

Salieciet apakšējo daļu, kā parādīts attēlā.

Nostipriniet helikoptera dibenu ar saspraudi. Izklājiet asmeņus. Modelis ir gatavs lidošanai!

Lai modeli palaistu, jums tas vienkārši jānomet no vismaz izstieptas rokas augstuma. Bet, ja uzkāpsi uz krēsla vai galda, būs interesantāk.

7. Fiziskie vingrinājumi. Ražoto modeļu palaišana

(Skolotājs parāda pareizos modeļa palaišanas paņēmienus, novēro katra skolēna modeļa palaišanu un palīdz, ja nepieciešams)

8. Apkopojot stundu. Teorētiskā materiāla atkārtošana.

    Kādu helikoptera modeli mēs šodien izgatavojām?

    Kas liek helikopteram lidot?

    Kas ir asmeņi?

    Kā helikopters var lidot, kādos virzienos?

    Kādas ir tās priekšrocības salīdzinājumā ar citiem gaisa transportlīdzekļiem?

    Kur var izmantot helikopteru?

Studentu darbu izstāde un saruna par to, kas izrādījās grūtākais, strādājot pie produkta.

9. Atspulgs. Uz kuras planētas tu tagad atrodies?

10. Darba vietas uzkopšana

(Skolotājs uzrauga bērnu veikto darba vietu uzkopšanu).

Bibliogrāfija

1. Fetzer V.L. "Aviācija modeļos". Izdevniecība Izhevsk "Udmurtia" 1992

2. Ermakovs. A. M. "Vienkāršākie gaisa kuģu modeļi." ed. M.: Izglītība, 1998. - 208 lpp.

3. Zamotins, O.E. Izveidojiet, izgudrojiet, izmēģiniet [teksts]/ O.E. Zamotins, R.V. Zaripovs, E.F.Rjabčikovs - M.: Izglītība, 1986. - 144 lpp.

4. Zavorotovs, V. No idejas līdz modelim [teksts] / V. Zavorotovs. - M.: Izglītība, 1988. - 160 lpp.

5. Marakhovskis S.D., Moskaļevs V.F. "Vienkāršākie lidojošie modeļi." Populārzinātniska publikācija. Maskava 1988

Ilustrāciju avoti:

1.Leonardo da Vinči — Vikipēdija

ru.wikipedia.org/wiki/Leonardo

2.Helikopteri - Vikipēdija

avia. pro/ emuārs/ helikopters


Kopsavilkums par tehnoloģiju “Lidmašīnas modelis”
Sastādīja Ivakhina A.E.
Norises vieta: 3. klase, MBOU "3. vidusskola ar atsevišķu priekšmetu padziļinātu apguvi" Kotovskā, Tambovas apgabalā
Datums: 14.04.17
Helikopu nolidošanas vieta. Darbs ar papīru un kartonu. Būvniecība
Produkts: "Mukha" helikopters.
Mērķis: iepazīstināt studentus ar helikoptera konstrukciju; iegūt pieredzi neatkarīgā projektēšanā.
Plānotie rezultāti: ir pieredze un izpratne par dizainu; izgatavot helikopteru "Fly".
Aprīkojums: mācību grāmata, darba burtnīca, produkta “Mukha Helicopter” paraugs, dažādu helikopteru attēli, Leonardo da Vinči portrets.
Nodarbību laikā
Motivācija.
Kopš seniem laikiem cilvēks sāka sapņot par lidošanu. Leonardo da Vinči bija pirmais zinātnieks, kurš nopietni pētīja šo tēmu. Viņa manuskriptos ir dažādu lidmašīnu zīmējumi un īsi apraksti. Šodien esam pieraduši pie tā, ka cilvēkam piemīt spēja lidot. Šodien aicinu jūs ienirt helikopteru konstruktora lomā.
Notiek atjaunināšana. Studentu sagatavošana praktiskajam darbam
Un mūsu mācību grāmata mums palīdzēs šajā, atvērtajā mācību grāmatas 120. lappusē. Izlasi tekstu un apskati ilustrāciju.
Kas liek helikopteram lidot?
Kas ir asmeņi?
Kā helikopters var lidot, kādos virzienos?
Kādas ir tās priekšrocības salīdzinājumā ar citiem gaisa transportlīdzekļiem?
Kur var izmantot helikopteru?
Mācību grāmatā ir aprakstītas lidmašīnas priekšrocības. Kāpēc, jūsuprāt, helikopteri nav aizstājuši lidmašīnu, lai gan tiem ir tik daudz pozitīvu īpašību? (pārvadā mazāk pasažieru.)
Helikopteru trūkumi salīdzinājumā ar lidmašīnām ir mazāks maksimālais ātrums, grūtības kontrolēt, liels īpatnējais degvielas patēriņš un līdz ar to augstākas lidojumu izmaksas.
Praktisks darbs pie produkta izgatavošanas;
Pirms sākat strādāt pie produkta, jums jāatceras, ko nozīmē izveidot modeli, kas ir modelis. (Šis ir produkta paraugs vai paraugs kaut kā izgatavošanai.)
Apsveriet gatavo modeli, no kādām daļām tas sastāv? (Asmeņi, šasijas, spārns, fizelāža.)
Kādi materiāli un instrumenti ir nepieciešami, lai to izveidotu?
Atcerēsimies drošības pasākumus, strādājot ar šķērēm.
Jūs nevarat izgriezt detaļas, atrodoties ceļā, jums ir jāieņem ērta pozīcija pie rakstāmgalda;
Jāatceras, kā pareizi nodot šķēres - ar gredzeniem pret draugu, asie asmeņi ir aizvērti, ar galiem uz augšu tās turēt nevar;
Pabeidzot darbu ar šķērēm, tās jānovieto tā, lai tās nekarātos no rakstāmgalda;
Jūs nevarat aizbēgt ar šķērēm rokās;
Labāk griezt nevis ar asmeņu malu, bet ar vidu;
Centieties nenomest šķēres, jo tas tās sabojās un, nokrītot, kādam var nodarīt kaitējumu.
Mēs sadarbosimies ar jums saskaņā ar plānu. Kurš lasīs plānu mācību grāmatas 121. lappusē?
Detaļu marķēšana. Pamatojoties uz darbgrāmatas veidnēm (64. lpp.).
Detaļu izgatavošana. Izgrieziet marķētās daļas ar šķērēm. Drošības noteikumu ievērošanas uzraudzība. Skolēni nogriež korķi pēc tam, kad skolotājs demonstrē šo darbību.
Montāža. Helikoptera montāža notiek saskaņā ar mācību grāmatā norādīto plānu (121. lpp. klase strādā tādā pašā tempā kā skolotājs);
Apdare. Studenti var patstāvīgi pabeigt un noformēt kompozīciju, izmantojot krāsainu papīru.
Atspulgs. Nodarbības rezumēšana; paveiktā darba novērtējums.
Nodarbības apkopošana notiek ar darbu izstādi un skolēnu vērtējumu (var izvēlēties žūriju bērniem, kuriem veicās labi, pirms tam brīdinot, ka darbi netiek parakstīti un viņu uzdevums ir novērtēt pašu darbu, un nav draugs)
Darba vietas uzkopšana.


Pievienotie faili


Helikopu nolidošanas vieta. Darbs ar papīru un kartonu. Būvniecība

Produkts: "Mukha" helikopters.

Uzdevumi un materiāli darba burtnīcā: “Helikopters “Fly””.

Nodarbības mērķi: iepazīstināt skolēnus ar helikoptera konstrukciju; praktizēt patstāvīgā darba iemaņas pēc plāna, būvniecību no papīra un kartona; ieviest jaunu materiālu - korķi un darba veidus ar to.

Plānotie rezultāti: prast veidot izstrādājumus no dažādu materiālu grupas; izgatavot helikopteru "Fly".

Jauni termini un jēdzieni: helikopters, asmens.

Resursi un aprīkojums. No skolotāja: mācību grāmata, darba burtnīca, produkta paraugs “Helikopters “Mukha””, dažādu helikopteru attēli.Studentiem: mācību grāmata, darba burtnīca, kopēšanas papīrs, zīmulis, krāsains kartons, šķēres, īlens, korķis, griezējs, līme, pildspalvu uzpilde.

Nodarbību laikā

“Mūsu nākamā pietura ir Helikopters lāpstiņas Kā var lidot ar helikopteru, kādos virzienos ir tā priekšrocības, salīdzinot ar citiem gaisa transportlīdzekļiem?

Papildu materiāls. Helikopteru galvenā priekšrocība ir to manevrētspēja: helikopteri spēj vertikāli pacelties, vertikāli nolaisties, lidināties gaisā un pat lidot atpakaļ. Helikopters var nolaisties (un pacelties) jebkurā vietā, kur ir līdzens laukums, kura diametrs ir pusotru reizi lielāks par dzenskrūves diametru. Turklāt helikopteri var pārvadāt kravas uz ārējās stropes, kas ļauj pārvadāt ļoti lielgabarīta kravas, kā arī veikt uzstādīšanas darbus.

Helikopteru trūkumi salīdzinājumā ar lidmašīnām ir mazāks maksimālais ātrums, grūtības kontrolēt, liels īpatnējais degvielas patēriņš un līdz ar to lielākas lidojumu izmaksas.

Turpinājumā skolēni tiek aicināti pastāstīt par navigatora, pilota un lidmašīnu konstruktora profesijām, par kurām informāciju tika lūgts atrast mājās. Šī uzdevuma izpildes pārbaude notiek studentu diskusijas veidā, kuru kontrolē skolotājs.

Mēs to darām paši. “Pirms sākt strādāt pie produkta, jāatceras, ko nozīmē izveidot modeli, kas ir modelis. (Šis ir kāda produkta paraugs vai paraugs kaut kā ražošanai.) Analizēsim gatavo helikoptera modeli. Kādi materiāli un instrumenti ir nepieciešami, lai to izveidotu? Atcerieties noteikumus un paņēmienus darbam ar šiem materiāliem un instrumentiem. Kādu darba tehniku ​​mums vajadzētu izmantot? Kādi helikoptera elementi ir jāsagatavo? (Asmeņi, šasijas, spārns, fizelāža.) Kādu marķēšanas un montāžas metodi izmantosiet? Kā jūs izstrādāsit produktu?

Pēc analīzes gatavais produkts skolēni iepazīstas ar darba plānu un ilustrācijām mācību grāmatā (121. lpp.) un patstāvīgi sastāda savu darba plānu. Kad plāns ir sagatavots un skolotāja labots, bērni sāk strādāt.

Marķēšana. Pamatojoties uz darbgrāmatas veidnēm (64. lpp.).

Atveriet to. Izgrieziet marķētās daļas ar šķērēm. Skolotājam, strādājot ar īleni, jāuzrauga drošības pasākumu ievērošana. Izgrieziet korķi, stingri ievērojot norādījumus 1. lpp. 121 mācību grāmata. Skolotājam jāpastāsta skolēniem par jauno materiālu un tā īpašībām, jādemonstrē, kā un kur griezt korķi.

Montāža. Helikoptera montāža notiek saskaņā ar mācību grāmatā (121. lpp.) norādīto plānu ar skolotāja palīdzību.

Apdare. Studenti var patstāvīgi pabeigt un noformēt kompozīciju, izmantojot krāsainu papīru.

Apkoposim. Nodarbības beigās vēlams sarīkot skolēnu darbu izstādi un sarunu par to, kas, strādājot pie produkta, izrādījās grūtākais.

Mājasdarbs. Atrodiet informāciju par ātrāko gaisa transportu un gaisa transporta veidu, kas parādījās pirmais. Uz nākamo nodarbību paņemiet līdzi balonu, lenti, plastmasas krūzīti, marķierus, salvetes, dekoratīvās piespraudes, krāsainu kartonu, zīmuli, koppapīru, biezu pavedienu vai gaisa baloni, lente, pavediens, krāsains papīrs, šķēres, putu gumija, lentes

Jeļena Gorjačeva

Meistarklase notiek roku darbs Papīra izgatavošana« Helikopters»

Mērķis: produktīvu darbību attīstība.

Uzdevumi:

1. Uzlabojiet spēju strādāt no gatavā raksta.

2. Nostiprinot spēju radīt no papīra tilpuma skaitļi.

3. Estētiskās gaumes attīstība.

Nepieciešamais materiāls strādāt: krāsa papīrs, krāsains kartons, zīmulis, līmes kociņš, diegs, krelles, saldējuma kociņi, melns marķieris, šūšanas adata.

Darbu secība:

1. Izmantojot modeli, izsekojiet un izgrieziet kabīni no jebkuras krāsas kartona helikopters – 2 daļas.


2. Izmantojot zīmējumu no jebkuras krāsas kartona, izsekojiet un izgrieziet šasiju helikopters – 2 daļas.


3. Apzīmējiet zīmējumu un izgrieziet to no zilas krāsas papīra stikls helikoptera kabīnei – 2 daļas.


4. Izmantojot zīmējumu, izsekojiet un izgrieziet astes dzenskrūvi no sarkanā kartona - 2 daļas.


5. Izsekojiet un sagrieziet atbilstoši paraugam helikopters helikopters izgatavots no sarkana kartona - 2 daļas.


6. Izgrieziet degunu no jebkuras krāsas kartona - 2 daļas.


7. Izgriezt no balta papīra acis -2 detaļas.


8. Izgrieziet mazus aplīšus - dekorācijas, no papīrs jebkura krāsa salocīta kā akordeons.

Sāksim montāžu helikopters.

1. Mēs pielīmējam šasiju augšējā daļā pie statīvu vidus, sadalot apakšējo daļu.


2. Salīmējiet kopā 2 kabīnes daļas, starp tām salīmējot šasiju kabīnes apakšā un vītni augšpusē.


3. No abām pusēm helikopters pielīmējiet kabīnes stiklu.


4. Līmējiet degunu no abām pusēm helikopters, līmējot abas daļas.


5. Līdz astei helikopters salīmējiet kopā salīmētās propellera daļas.

6. Līmējiet acis no abām pusēm un ar marķieri uzzīmējiet zīlīti.

7. Līmējiet abas dzenskrūves daļas kopā.


8. Uz vītnes, kas pielīmēta kabīnes augšpusē, ar adatu sasieniet lodītes un divas kopā salīmētas propellera daļas.

9. Līmējiet apļus - dekorācijas - abās kabīnes pusēs.


Helikopters ir gatavs.

Vītnes augšējā galā piestiprinām saldējuma kociņu, ar kuru var kontrolēt ar helikopteru.


Publikācijas par šo tēmu:

Mērķis: iemācīt bērniem pēc uzzīmētas kontūras izgriezt aplikācijas daļas, no atsevišķām daļām salikt veselumu un nostiprināt darba spējas.

OOD forma: apakšgrupa, individuāla. Mērķis: izveidot adatu spilvenu kā dāvanu mammai. Mērķi: iepazīstināt bērnus ar drošas apiešanās noteikumiem.

Lai izgatavotu peonijas ziedu, mums būs nepieciešamas šķēres, vajadzīgās krāsas papīrs, karstuma pistole (vai diegs, bambusa nūja un priekam.

Piezīmes par roku darbu “Tulpe no papīra” Mērķis: iemācīt bērniem salocīt papīru dažādos virzienos. Attīstīt aci, smalkās motorikas rokas, bērnu runa...

Noklausījušies dziesmu “Pie vecmāmiņas dzīvoja divas jautras zosis”, mēs ar bērniem nolēmām iepriecināt vecmāmiņu un izgatavot daudz zosu. Mūsu darba pirmais posms.

Lieldienu priekšvakarā nolēmām kopā ar vecākiem rīkot meistarklasi. Uz katriem svētkiem izgatavojam dažādus.

Mērķi: iepazīstināt studentus ar helikoptera konstrukciju; praktizēt patstāvīgā darba iemaņas pēc plāna, būvniecību no papīra un kartona; ieviest jaunu materiālu - korķi un darba veidus ar to.

Plānotie rezultāti: jāprot veidot izstrādājumus no dažādu materiālu grupas; izgatavot helikopteru "Fly".

Jauni termini un jēdzieni: helikopters, asmens.

Resursi un aprīkojums:

Skolotājam ir produkta “Helikopteris “Fly” paraugs, dažādu helikopteru attēli.

Skolēniem ir: koppapīrs, zīmulis, krāsains kartons, šķēres, īlens, korķis, griezējs, līme, pildspalvu pildījums.

Meistarklases gaita

I. Atjaunināšana

Mūsu nodarbībā ir klāt mūsu mīļākie palīgi: Anija un Vaņa, viņi piedāvā mums pieturu ar nosaukumu “Helipad”.


– Ko, jūsuprāt, mēs varam mācīties šajā pieturā?
– Pārbaudīsim savu pieņēmumu.
- Izlasi tekstu un apskati ilustrāciju. Kas liek helikopteram lidot?
- Kas ir asmeņi?
- Kā helikopters var lidot, kādos virzienos?
- Kādas ir tās priekšrocības salīdzinājumā ar citiem gaisa transportlīdzekļiem?
- Kur var izmantot helikopteru?

Papildu materiāls.

Helikopteru galvenā priekšrocība ir to manevrētspēja: helikopteri spēj vertikāli pacelties, vertikāli nolaisties, lidināties gaisā un pat lidot atpakaļ. Helikopters var nolaisties (un pacelties) jebkurā vietā, kur ir līdzens laukums, kura diametrs ir pusotru reizi lielāks par dzenskrūves diametru. Turklāt helikopteri var pārvadāt kravas uz ārējās stropes, kas ļauj pārvadāt ļoti lielgabarīta kravas, kā arī veikt uzstādīšanas darbus. Helikopteru trūkumi salīdzinājumā ar lidmašīnām ir mazāks maksimālais ātrums, grūtības kontrolēt, liels īpatnējais degvielas patēriņš un līdz ar to lielākas lidojumu izmaksas.

Pastāstiet par navigatora, pilota un lidmašīnu konstruktora profesijām, par kurām informāciju lūdza atrast mājās. Šī uzdevuma izpildes pārbaude notiek studentu diskusijas veidā, kuru kontrolē skolotājs.

II. Mēs to darām paši.

Pirms sākat strādāt pie produkta, jums jāatceras, ko nozīmē izveidot modeli, kas ir modelis. (Šis ir produkta paraugs vai paraugs kaut kā izgatavošanai.)
- Analizēsim gatavo helikoptera modeli. Kādi materiāli un instrumenti ir nepieciešami, lai to izveidotu?
- Atcerieties noteikumus un paņēmienus darbam ar šiem materiāliem un instrumentiem.
- Kādu darba tehniku ​​mums vajadzētu izmantot?
- Kādi helikoptera elementi ir jāsagatavo? (Asmeņi, šasijas, spārns, fizelāža.)
- Kādu marķēšanas un montāžas metodi izmantosit?
- Kā jūs izstrādāsiet produktu?
- Iepazīsimies ar darba plānu un ilustrācijām un sastādīsim savu darba plānu.

Kad plāns būs gatavs un pielāgots, sāksim darbu.

Marķēšana. Pēc veidnēm:

Atveriet to. Izgrieziet marķētās daļas ar šķērēm. Strādājot ar īleni, uzraugiet drošības pasākumu ievērošanu. Izgrieziet korķi, stingri ievērojot norādījumus. Pastāstiet skolēniem par jauno materiālu un tā īpašībām, demonstrējiet, kā un kur griezt korķi.

Montāža. Helikoptera montāža notiek pēc plāna ar skolotāja palīdzību.

Apdare. Studenti var patstāvīgi pabeigt un noformēt kompozīciju, izmantojot krāsainu papīru.

III. Apkoposim.

Studentu darbu izstāde un saruna par to, kas izrādījās grūtākais, strādājot pie produkta.

IV. Mājasdarbs.

Atrodiet informāciju par ātrāko gaisa transportu un gaisa transporta veidu, kas parādījās pirmais.
Uz nākamo nodarbību ņemiet līdzi balonu, lenti, plastmasas krūzi, marķierus, salvetes, dekoratīvās piespraudes, krāsainu kartonu, zīmuli, koppapīru, biezu diegu vai balonus, lentu, diegu, krāsainu papīru, šķēres, putuplasta gumiju, lentes.

Pievienojieties diskusijai
Izlasi arī
Kādu lomu bērna audzināšanā spēlē ģimene?
Kā izveidot skaistu brūnu grimu
Jaungada papīra bumbiņu veidnes griešanai