Abonējiet un lasiet
interesantākais
raksti vispirms!

Ieņemiet katras lietas tēmu. Klases stunda par tēmu: “Katrai lietai ir sava vieta. Ir slēptās uzglabāšanas vietas

Izglītojošā stunda
Tēma: "Katrai lietai ir sava vieta."
Mērķis:
1. Iemācīt rūpīgi rīkoties ar lietām;
2. Attīstīt domāšanu, monologu un dialogisku runu;
3. Izkopt kārtīgumu, taupību un spēju rūpēties par savām lietām.

Aprīkojums: plakāts ar sakāmvārdu: “Bēdas tam, kam ir nesakārtota māja”, slaidi.

Nodarbības gaita.
1. Organizatoriskais moments.
Mums ir noskanējis zvans
Viņš aicināja visus bērnus uz klasi.
Lai bērniem nav slinkums,
Strādājām ar prieku
Novēlam visiem labu veselību,
Un mēs sākam nodarbību.

Artikulācijas vingrinājumi.
- Lai mēs varētu labāk runāt un saprast viens otru, trenēsim mēli. "Pasaka par jautro mēli."
Tur dzīvoja mēle. Viņam bija sava māja. Uzminiet, kāda šī ir māja? Pa labi. Šī māja ir mute. Durvis šajā mājā atveras un aizveras - šādi: (mute ciet, mute vaļā).
Nemierīgā mēle nesēž savā vietā. Viņš ir ļoti zinātkārs. Viņš vēlas zināt visu. Mēle plaši atvēra durvis un paskatījās uz ielu (mēle ir plata ar “lāpstiņu”).
Es paskatījos uz augšu, lai redzētu, vai spīd saule, tad paskatījos uz leju, lai redzētu, vai uz zemes nav peļķes (vingrinājums “Šūpoles”).
Viņš paskatījās zem lieveņa (ievietojiet platu mēli starp lūpu un zobiem).
- Labi padarīts!
Mūsu mēle pabeidza darbu,
Viņš var droši atpūsties.
Viņš izvedīs zirgu pastaigā.
Vingrinājums "Zirgs".
Mūsu mēle darīja daudz ko, dziedāja un dejoja. Viņš bija ļoti noguris. Lai iegūtu vairāk spēka, viņš nolēma apēst gardu ievārījumu. Ievārījums ir salds, smaržīgs, aromātisks. Mana augšlūpa ir netīra, vajag laizīt. Apakšlūpa ir netīra, vajag arī laizīt (vingrinājums “Gards ievārījums”). Mēle ir paēdusi. Viņš notīrīja visu no galda. Viņš aizslēdza durvis. Viņš apgūlās gultā un apklusa.

3. Ziņo par nodarbības tēmu. Skolotājas ievadruna.
– Šodien mums un jums būs neparasta nodarbe. Paskatīsimies uz tāfeles un izlasīsim sakāmvārdu: "Bēdas tam, kam ir nesakārtota māja."
- Kā tu to saproti? Ko nozīmē juceklis? Slikts garastāvoklis. Neērta māja. Visas lietas ir izkaisītas visur. Jūs nevēlaties ieiet šādā mājā, tāpēc mājā vienmēr jābūt kārtībā. Vai šādus saimniekus var saukt par kārtīgiem? Problēmas ir īpašniekam, kura māja ir izkaisīta un netīra. Tāpēc viņi saka: "Bēdas tam, kam ir nesakārtota māja."
– Kurš no jums uzminēja, par ko mēs šodien runāsim?
- Mūsu nodarbības tēma ir: "Katrai lietai ir sava vieta."
– Kāpēc lai katrai lietai būtu sava vieta? Lai atbildētu uz šo jautājumu, klausieties mīklas par lietām, kas mūs ieskauj skolā.
Melna Ivaška, koka krekls,
Lai kur jūs dotos, pēdas paliek.
(ZĪMULIS)
-Kur mēs glabājam zīmuļus? Kur vēl skolēns var glabāt zīmuļus? Penālī.
– Kas notiktu, ja nebūtu zīmuļu turētāju? Bērnu atbildes.
Nākamā mīkla:
Balts, ne sniegs, raksta, bet ne zīmulis.
Tas ir mazgāts, bet tas nav apģērbs.
(KRĪTS)
– Kurš ies pie tāfeles un visiem rādīs krītu?
- Sakiet: tas ir krīts, un jūs atkārtojat.
-Kur tiek glabāts krīts? Kastītē, lai nesasmērējas.
Es atstāju tievu taku
Bet viņš dzīvos daudzus gadus.
(PEN)
Vēl viena mīkla:
Nevis krūms, bet ar lapām,
Nevis krekls, bet šūts,
Nevis cilvēks, bet stāstnieks.
(GRĀMATA)
— Kur glabājas tavas grāmatas?
– Un, ja grāmatu ir ļoti, ļoti daudz, kur tās glabājas? Kā sauc šo istabu? Bibliotēka. Pa labi. Apskatīt bildes.
- Kas ir redzams pirmajā attēlā? Zēns noliek grāmatas grāmatu plauktā.
- Paskatieties uz otro attēlu un sakiet: - Kā sauc to cilvēku, kurš izsniedz grāmatas? Kā sauc profesiju? bibliotekārs.
- Tātad, par ko bija mīklas? Par zīmuli, par krītu, par pildspalvu, par grāmatu.
– Kā tos var nosaukt vienā vārdā? Skolas piederumi.
- Tagad klausieties mīklas par tām lietām, kuras atrodat mājās, internātskolā.
Pieci zēni
Pieci skapji.
Katrs zēns
Tavā skapī.
(CIMDI)
-Kur tiek glabāti cimdi? Tās jāuzglabā pakaramā augšējā plauktā, kur atrodas jūsu cepures.
Es esmu mazs, esmu gluds,
Padevīgs, neaugstprātīgs,
Un lēcienā es izsmidzinu putas,
Kā dedzīgs savvaļas zirgs.
(SOAP)
-Kur tu glabā ziepes? Vannas istabā ziepju traukā uz plaukta.
— Ko jūs vēl glabājat plauktos? Kā šīs lietas sauc?
Personīgās higiēnas preces. Kāpēc personīgā higiēna? Jāizmanto viens.
- Tātad, puiši, katrai lietai ir sava vieta, kur tai jāatrodas.

4. Fiziskā minūte.
- Tagad atpūtīsimies, fiziska minūte:
Naža asināšana, naža asināšana
Viņš būs ļoti labs.
Izgriezīs visus krājumus
Sviests, speķis, maize, desiņas
Tomāti gurķi
Palīdzi sev! Labi padarīts!

5. Darbs ar stāsta tekstu. Stāsta "Niršana" analīze.
– Kāpēc lai katrai lietai būtu sava vieta? Klausīsimies stāstu un piešķirsim tam nosaukumu.
Modinātājs zvanīja pulksten 7 no rīta. Vecmāmiņa pamodina Serjozu uz skolu, viņš mācās 3. klasē.
"Celies, mans mazdēls," saka vecmāmiņa.
Serjoža vairākas minūtes mētājās un grozījās gultā un tad sāka gatavoties. Vienu zeķi viņš atrada zem gultas, suns paņēma otru un saplēsa. Portfelis netika savākts. Šajā laikā no virtuves atskanēja manas vecmāmiņas balss: "Es gaidu, kad jūs brokastīsit."
“Kādas brokastis! - Serjoža kliedz. "Es vēl neesmu iesaiņojis savu portfeli."
Viņš ilgi meklēja savu kreklu, tad, paskatījies pulkstenī, paķēra portfeli un izskrēja pa durvīm, lai skrietu uz skolu.
Un vakarā pie viņa pienāca vecmāmiņa un teica: “Seryozha, ja tu nemācēsi tev salikt lietas savās vietās, tad visi tevi sauks vienā vārdā - slinks.
- Kā lai nosauktu šo stāstu?
- Kāpēc viņi to tā sauca? Kāpēc zēnam vajadzēja tik ilgu laiku, lai sagatavotos skolai? Es izkaisīju savas mantas, tāpēc pagāja ilgs laiks, lai sagatavotos skolai.
-Kādas lietas tu izkaisīji?
-Kur jābūt zeķēm? Krekls? Kad jums vajadzētu sagatavot savu portfeli? Vakarā.
- Tagad paskatieties uz bildēm un pastāstiet, kura no tām attiecas uz stāstu? Pa labi vai pa kreisi?
Aprakstīsim “Slob” portretu. Kāds viņš ir? Netīrs, netīrs, apliets, neuzmanīgs. – Vai jūsu vidū ir tādi studenti? Nē.
- Tagad paskatieties uz attēlu labajā pusē.
- Ko jūs varat teikt par šo zēnu? Kāds viņš ir? Tīrs, glīts katrs zina savu vietu.
- Tātad, puiši, lai nebūtu slinki, jums ir jārūpējas par savām lietām un jābūt uzmanīgiem.
Pēc apģērba var pateikt, vai skolēns ir glīts vai nē.
--Ar ko tu nodarbojies, kad no skolas nāk uz internātskolu? Mazgājam apavus, pārģērbjamies, skolas drēbes pakarinām garderobē uz pakaramiem.
– Jā, pat skolas apģērbam ir sava vieta. Tāpēc ir noteikumi un padomi, kas jums jāievēro. Lasīsim tos.
NEAIZMIRSTI:
1. Saglabājiet skolas lietas kārtībā.
2. Mājās vai internātskolā novelciet skolas drēbes un pakariniet tās uz pakaramiem.
3. Nomazgājiet apavus, notīriet tos un nolieciet atpakaļ vietā.
4. Noliec mājas drēbes savās vietās, nevis nemet tās nekur.
5. Uzturiet kārtībā arī savas rotaļlietas. Pēc spēles nolieciet visu savās vietās.
Jums vienmēr ir jāatceras un jāievēro šie noteikumi.

8. Nodarbības kopsavilkums.
-Kā sauca mūsu stundu?
- Ko tu atceries no šīs nodarbības?

Klases stunda"Katrai lietai ir sava vieta."

Mērķis:

Dodiet jēdzienu rūpes par lietām un kārtīgums.

Veicināt precizitātes attīstību bērniem.

Ieaudzināt bērnos gādīgu attieksmi pret lietām un ieradumu uzturēt kārtību.

Nodarbības stundas gaita:

1. Organizatoriskais moments.

2.Ievada saruna.

Uz galda ir klades, grāmatas, šalle, zeķes, maize uz šķīvja, rotaļlietas. Puiši, kas notika ar lietām? (Bērnu atbildes)

Vai katrai lietai jābūt savā vietā?

(Uz tāfeles ir sakāmvārds: "Bēdas tam, kam ir nesakārtota māja."

Kā jūs to saprotat?

Cik daudzi no jums uzminēja, par ko mēs runāsim?

Mūsu sarunas tēma ir “Katrai lietai ir sava vieta”.

3. Mīklu minēšana.

Klausieties mīklas par lietām, kas mūs ieskauj skolā:

1. Nevis krūms, bet ar lapām Black Willow

Nevis krekls, bet šūts koka krekls,

Nevis cilvēks, bet stāsts (Grāmata)

2. Kurp doties

Paliek pēdas (zīmulis)

3.Balts, nevis sniegs

Raksta, bet ne ar zīmuli

Tas ir mazgāts, bet tas nav drēbes (krīts)

4.Es atstāju smalku pēdu

Bet viņš dzīvos daudzus gadus (Rokturis)

Tagad klausieties sakāmvārdus par lietām, kas mūs ieskauj mājās.

1.Četri brāļi

Viņi dzīvo zem jumta (tabula)

2. Ar muguru, nevis guļus,

Tas vienmēr ir tā vērts

Un viņš liek visiem sēdēt (priekšsēdētājs)

3.Pieci zēni

Pieci skapji

Katrs zēns

Ir savs skapis (cimdi)

4. Pīle nira un nira

Un es pazaudēju asti (adatu un diegu)

Jūs redzat, cik daudz lietu mūs ieskauj. Kāpēc lai katrai lietai būtu sava vieta? Lai atbildētu uz šo jautājumu, noklausīsimies stāstu un piešķirsim tam nosaukumu.

Modinātājs zvanīja pulksten 7 no rīta. Vecmāmiņa pamodina Serjozu uz skolu, viņš mācās 3. klasē.

Celies, mans mazdēls, saka vecmāmiņa. Serjoža vairākas minūtes mētājās un grozījās gultā un tad sāka gatavoties. Vienu zeķi viņš atrada zem gultas, suns paņēma otru un saplēsa. Portfelis nebija iepakots, viņš sāka meklēt grafiku, bet dienasgrāmatas tur nebija. Tad viņš atcerējās, ka viņam šodien ir piecas nodarbības. Šajā laikā no virtuves atskanēja vecmāmiņas balss: "Es gaidu, kad jūs brokastīsit." laiku, tad paskatījās pulkstenī, paķēra nepabeigto portfeli un izskrēja pa durvīm, lai skrietu uz skolu.

Un vakarā pie viņa pienāca vecmāmiņa un teica: "Serjoza, ja tu nemācēsi nolikt lietas savās vietās, tad visi tevi sauks vienā vārdā - slinkums."

Kā mums vajadzētu saukt šo stāstu?

Aprakstīsim šī zēna portretu.

Kas viņam bija jādara vakarā?

Kā tu gatavojies rītdienas nodarbībām?

Kāda kārtība jums ir uz jūsu galda?

Īpašu uzmanību pievērsīsim rūpīgai apiešanās ar grāmatām. Arī grāmatām būtu jāzina sava vieta. Citādi tas, kas notiks ar tevi, ir tas, kas notika ar darba varoni S.Ya.Marshak “Grāmatas par grāmatām”.

4.Bērni lasa dzejoli.

Skvorcova Griškā

Reiz bija grāmatas

Netīrs, pinkains,

Nodriskāts, kuprītis

Bez beigām un bez sākuma

Iesējumi ir kā lūks

Doodles uz palagiem

Grāmatas rūgti raudāja

Griška cīnījās ar Mišku,

Pagrieza grāmatu

Vienreiz iesit man pa galvu -

Grāmatas vietā ir divas!

Gogols rūgti sūdzējās,

Viņš jaunībā bija dendijs,

Un tagad, viņa panīkšanas gados

Viņš ir sapuvis un izģērbies

Nabaga Robinsons

Kāja norauta no kartona,

Krilova palags tika izplēsts,

Un saburzītā gramatikā

Trīsdesmit piektajā lappusē

Vilkts skursteņslauķis

Petrova ģeogrāfijā

Uzzīmēta govs

Un ir rakstīts: “Šī ir mana ģeogrāfija

Kurš to paņems neprasot?

Viņš paliks bez deguna!”

Kādas grāmatas ir Grišai?

Kā mums vajadzētu izturēties pret grāmatām?

Kā jūs jūtaties par savām grāmatām un bibliotēkas lietām?

Ir daži noteikumi, kā rīkoties ar grāmatu. Lasīsim tos.

Nelokiet grāmatu, bet novietojiet grāmatzīmi.

Nerakstiet un nezīmējiet grāmatā.

Neplēsiet palagus.

Atcerieties, ka grāmata ir mūsu draugs!

Ir ļoti svarīgi, lai gan uz rakstāmgalda, gan stenda valda kārtība. Mums jābūt uzmanīgiem ne tikai ar grāmatām un lietām, bet arī ar savu skolas formu.

Pēc formas var pateikt, vai skolēns ir glīts vai nē. Kad atnākat mājās no skolas, ko jūs darāt ar savu uniformu? Pat formai ir jābūt savai vietai. Tātad,

Katrai lietai ir sava vieta. Puiši, cilvēki vienmēr ir novērtējuši tādas cilvēkos īpašības kā taupība un precizitāte.

5. L. Voroncovas noveles “Maša apjukušais” dramatizējums.

Rakstzīmes: māte, Maša, gailis, kaķis.

Reiz dzīvoja meitene Maša. No rīta uzlēca saule un paskatījās pa logu. Un Maša guļ. Mamma atnāca:

Maša, celies,

Maša, ģērbies!

Saule spīd no rīta,

Mums ir laiks doties uz skolu!

Maša pamodās un atvēra acis:

Es celšos un nepaguršu.

Es kādu laiku pagulēšu

Jā, es paskatīšos ārā pa logu,

Un atkal mamma:

Maša, celies,

Maša, ģērbies!

Neko darīt - jāceļas, jāvelk zeķes. Maša paskatījās apkārt – bet zeķu nebija!

Kur, kur ir manas zeķes?

Es pārmeklēšu katru stūri.

Viņi nav uz krēsla,

Un zem krēsla nav

Ne uz gultas.

Ne zem gultas.

Maša meklē zeķes, bet nevar tās atrast. Un kaķis uz krēsla murrā un saka:

Tu meklē, meklē, bet neatradīsi,

Un, ja jūs to atradīsit, jūs dosieties.

Mums ir jāsakārto lietas -

Jums tie nav jāmeklē.

Un zvirbuļi aiz Mašas loga ķircina:

Tu kavēsi, Maša,

Apjukusi Maša!

Un Maša joprojām meklē;

Un ne zem krēsla,

Un krēsla nav...

Jā, šeit viņi ir - lelles gultiņā! Mamma jautā:

Maša, drīz?

Un Maša atbild:

Es uzvelku zeķes

Es uzvilku kurpes.

Es paskatījos zem gultas, un tur bija tikai viena kurpe, un neviena cita!

Ne zem gultas

Ne uz gultas

Un ne aiz skapja,

Un zem skapja nav...

Un kaķis turpina staigāt un dzied, murrā un saka:

Tu meklē, meklē, bet neatradīsi,

Un, ja jūs to atradīsit, jūs dosieties.

Mums ir jāsakārto lietas -

Jums tie nav jāmeklē.

Gailis pienāca pie loga un dziedāja:

Tu kavēsi, Maša,

Apjukusi Maša!

Maša sāka lūgt gailīti:

Gailis, gailis,

Atrodi manu apavu!

Gailis meklēja un meklēja - pagalmā kurpes nebija. Un tur ir kurpe – uz galda.

Mamma jautā:

Maša, drīz?

Un Maša atbild:

Es uzvilkšu kleitu

Un es iešu pastaigāties!

Un kleita arī nekur nav pazudusi!

Ko man vajadzētu valkāt pastaigā?

Pazudusi kleita!

Punktu kleita -

Kur tas ir likts?

Un ne uz krēsla,

Un zem krēsla nav...

Un kaķis turpina murrāt un saka:

Tu meklē, meklē, bet neatradīsi,

Un jūs nevarat iztikt bez kleitas.

Mums lietas jāsakārto...

Jums tie nav jāmeklē.

Tu kavēsi, Maša,

Apjukusi Maša!

Bet tad Maša ieraudzīja savu kleitu. ES biju laimīgs:

Punktu kleita

Pamests aiz kumodes!

Mamma saka:

Es vairs nevaru gaidīt!

Un Maša atbild:

Es skrienu, skrienu, skrienu!

Maša skrien uz skolu, steigā, un pirmā stunda skolā jau ir sākusies. Bērni ieraudzīja Mašu un kliedza:

Maša kavējas, apmulsusi Maša!

Stāsta diskusija.

Kā Maša gatavojas skolai?

Ko kaķis murrā un saka?

Ko Maša izdarīja nepareizi?

Ko viņai nebija laika darīt?

Kāpēc bērni skolā meiteni Mašu sauca par Apjukušo? Ko jūs varat ieteikt Mašai?

Vai kāds no jums izskatās pēc Mašas, lai nebūtu kā šī meitene. pārbaudiet piezīmju grāmatiņas, padomājiet, vai neesat aizmirsis kaut ko ievietot).

Mīkla: Ko tu valkā pildspalvas un piezīmju grāmatiņas?

Vārds portfelis mums nāca no franču valodas. Galu galā “porte” franču valodā nozīmē “nest”, bet “felle” nozīmē “lapa”. Tātad izrādās, ka portfelis tā tika nosaukts, jo tajā ir papīra loksnes, piezīmju grāmatiņas un grāmatas.

Vai gadās, ka esat aizmirsis mājās piezīmju grāmatiņu, nepieciešamo grāmatu, pildspalvu vai zīmuli? Pie kā tāda aizmāršība var novest? Kā mēs saucam tādu cilvēku kā Maša (nesaņemts, nevīžīgs, apliets, nedisciplinēts, bezatbildīgs, vaļīgs, slinks, neorganizēts).

Kā panākt, lai kļūtu par organizētu cilvēku (Ir jāuztur kārtība mājās, klasē un organizācija stundā. Skolā tas, kuram viss ir salikts “pa plauktiņiem”, ātri sagatavo stundai - katrai lietai? zina savu vietu Kārtīgs, sakārtots cilvēks ietaupa daudz laika noderīgām lietām.)

6. Spēles situācija.

(Iznāk zēns: kliedz, sēž uz portfeļa, ripo, met zem krēsla).

Puiši, vai šis ir mūsu klases skolnieks? (Nē)

Vai vēlaties būt kā viņš?

Ko viņš izdarīja nepareizi?

Kas viņam ir portfelī?

Jābūt uzmanīgai attieksmei pret lietām.

"Neesiet kā viņš!"

Klausīsimies sarunu starp aizskartām lietām un padomāsim, kāpēc lietas tika aizskartas?

7. Bērni, kas lasa S. Maršaka dzejoli:

Mēs esam nabagi draugi

Mēs esam grāmatas un rotaļlietas,

Veikalā dzīvojām kārtībā un tīrībā.

Tagad mēs esam kopā ar Volodiju,

Viņš šķiet jauks puisis.

Bet šeit apstākļi mums nav vienādi.

Vāks saplēsts

Kaķis uz tā aizmiga.

Un blakus, zem gultas, ir salauzta kravas automašīna,

Salauzta nūja,

Pētersīļi bez galvas.

Acīmredzot zēns nav pieradis par viņiem rūpēties.

"Moidodyr" lapa

Uz tā ir tauku traips,

Mums jābēg no šejienes.

Glābiet mūs, puiši

Volodja ir ļoti biedējoša persona.

Lietas ir cilvēka darba rezultāts. Rūpēties par lietām nozīmē cienīt cilvēku darbu. Tas, kurš sabojā un iznīcina lietas, kaitē sev un citiem. Rūpes par lietām ir kulturāla cilvēka pazīme.

Jums ir jārūpējas par jebkuru lietu: jūsu, kāda cita, ļoti vērtīgu un lētu.

8. Spēle "Runājošs portfelis".

Mūsu portfolio mums pateiks:

Vai viņa īpašnieks ir taupīgs?

Vai esat uzmanīgs un centīgs?

Nu, varbūt viņš ir slinks?

Viņš izstāstīs zēniem visu.

Divi cilvēki paņem jebkuru portfeli. Tavs uzdevums: izvērtēt, vai portfeļa īpašnieks ir veikls. Vai mācību grāmatas ir iesaiņotas? Vai piezīmju grāmatiņām ir vāki?

piezīmju grāmatiņas mape? Vai piezīmju grāmatiņas atrodas mapē vai ir izmētātas portfelī: gaļas gabaliņi, pīrāgi, rotaļlietas?

9. Bērni lasa M. Karema dzejoli “Atkritumi”.

Mans kucēns pazuda svētdien

Sastāvs ir trešdien...Neveiksmīgi!

Ceturtdien es neatradu albumu,

Un piektdien - mājas atslēgas.

Un mana māte trīc:

Ko tu rīt neatradīsi?

Patiešām, viņš jau sen varēja pazust

Krāsains lakatiņš -

Tik viegli izkrist no kabatas!

Esmu tik apmulsusi!

Es noteikti zaudētu degunu!

Jā, tas stingri turas savā vietā!

Padomājiet par to, kā jūs varat nosaukt meiteni? Kāpēc meitene visu zaudēja? Viņa neievēroja noteikumu: "Katrai lietai ir sava vieta." Vai tu neesi apmulsis?

10. Diskusija par A. Barto dzejoli “Cimdi”.

Nu viss pazūd

Meitenei ir Vaļa!

Šodien pie Valjas

Trūkst cimdu.

Cītīgi meklē

Cimdi pa visu māju.

Tāpēc mājā

Briesmīga sodoma.

Viņu vectēvs meklē

Vaļas kabatā,

Viņu vecmāmiņa meklē

Virtuvē, skapī

Zem vecā dīvāna

Viņus meklē māsa

Tur ir Valīna priekšauts

Vakar tika atrasts.

Varbūt aiz skapja? –

Tētis par to domāja.

Bet tētis nevar kustēties

Smags skapis.

Viņš ir ar mātes palīdzību

Viņu vilka -

Cimdi nav atrasti -

Zeķe atrasta.

Viņi nav zem plīts,

Kur tiek gatavotas vakariņas?

Bet zem plīts

Kurpe atrasta.

Varbūt viņi nokrita

Vai tie ir paredzēti bufetei?

Tur ir Valīnas lelle,

Cimdu tur nav.

Māsa saka:

Paskatīšos zem gultas!

Tur ir Valīnas lente

Un Valino kleita.

Pēkšņi mana māte iesaucās:

Šeit viņi ir, Valenka! –

Un viņa izņēma abus cimdus

No filca zābakiem.

Es domāju par šiem pantiem

Par cimdiem

Taču izrādījās, ka šie dzejoļi ir par kārtību.

Tas tā, puiši.

Viņi beidzas.

Un jūs, kas esat apjukuši,

Tie ir veltīti.

Diskusijas jautājumi:

Kāpēc Valjai viss pazūd Vai šī īpašība traucē citiem?

11. Radošais uzdevums “Pārkāpējs”.

Ja lietas varētu runāt, viņi varētu pateikt daudz sāpīgu lietu par saviem īpašniekiem. Uzminiet, kurš to varētu pateikt?

Vai jūs domājat, ka es neapvainojos? Vienam zēnam es vienmēr turēju penālī un nekad nepieļāva kļūdas. Un šis zēns... (viņa sāka raudāt). Viņš piespieda mani katrā vārdā pieļaut divas vai pat trīs kļūdas. Kā redzat, es guļu uz grīdas! (Bērni min). Tagad mēģiniet sastādīt "apvainojumu" un pastāstiet to kādas lietas vārdā. (Bērni runā).

12. Dzejoļa lasīšana.

Tāda es esmu!

Kura karote guļ kaķa māla apakštasītē?

Mans.

Kam šī grāmata guļ zem galda bez vāka?

Mans.

Kura poga ritēja zem manas gultas?

Mans.

Kura ir šī netīrā lelle, kuru ir grūti atpazīt?

Mans.

Kura piezīmju grāmatiņa tur guļ, aizmirsta uz loga?

Mans.

Kāda meitene no spoguļa izskatās drūmi, nemazgājusies?

Ak! ES domāju, es esmu!

Es izmazgāšu karoti. Grāmata ar vāku.

Piezīmju grāmatiņa atrodas plauktā. Jūsu rokās - adata:

Poga ir uzšūta. Lelle ir mazgāta.

Es paskatos spogulī: mana seja ir sārta.

Lieta netika pamesta.

Tā es esmu labs!

13. Instrukcija skolēnam.

Tu neesi mazs bērns -

Students un trešklasnieks!

Jūsu paklausīgais padotais -

Asināts zīmulis

Un pildspalva, un dzēšgumija un viss pārējais:

Grāmatas, penāļi, piezīmju grāmatiņas -

Vienmēr turiet tos kārtībā!

Viņi ir jūsu mājsaimniecība!

Pieder bez augstprātības!

Un tagad, puiši, iepazīstieties ar kārtīga cilvēka un organizēta studenta noteikumiem, atcerēsimies un pat apgūsim tos un sāksim tos pastāvīgi izmantot.

1. Saglabā kārtībā skolas lietas, drēbes, rotaļlietas.

2. Vakarā pārbaudi, vai esi visu sagatavojis nodarbībām.

3. Pārbaudiet, vai skolas forma ir kārtībā. Pakariet to uz pakaramā un nekur nemetiet.

4. Mājās jābūt skolas stūrītim.

5. Nosakiet vietu apģērbam un apaviem.

6. Novietojiet jebkuru lietu savā vietā.

7. Saglabājiet savas rotaļlietas kārtībā.

8. Saglabājiet savu māju sakoptu un tīru, atcerieties: katrai lietai ir jāzina sava vieta.

9. Ja paņēmi grāmatu vai citu lietu no drauga, tad atdod to tādā pašā formā un solītajā laikā.

10. Rūpīgi rīkojieties ar bibliotēkas grāmatām.

Kādu secinājumu mēs varam izdarīt?

14. Grigorija Ostera poēmas “Viss kārtībā” iestudējums un diskusija.

Mamma nāk mājās no darba

Mamma noliek somas

Mamma ieiet mājā

Mamma paskatās apkārt.

Vai dzīvoklī tika veikts reids?

Nē.

Vai pie mums ir viesojies nīlzirgs?

Nē.

Varbūt māja nav mūsu?

Mūsu.

Varbūt ne mūsu stāvs?

Mūsu.

Seryozha tikko atnāca,

Mēs nedaudz spēlējām.

Tātad tas nav sabrukums?

Nē.

Vai mūsu zilonis nedejoja?

Nē.

Es ļoti priecājos, izrādījās

Man nebija iemesla uztraukties!

Kas notika, kāpēc dzīvoklī notika pogroms? Kas zēniem jādara pēc spēlēšanas?

15. Nodarbības kopsavilkums.

Par ko mēs šodien runājām?

16. Secinājums.

Kā sauc mūsu klases stundu?

Kāpēc jums jābūt taupīgam un uzmanīgam. Ļaujiet katram no jums analizēt savu uzvedību.

Kā tu izturies pret savām lietām?

Uzraksti īsu stāstu par sevi, par savu attieksmi pret lietām. Šis bija mājasdarbs. (Bērnu atbildes tiek uzklausītas).

Jūs meklējat jostu kopš šī rīta,

Un tad elastīgās lentes, un tad zābaki!

Noņemiet visu no vakara -

Nebūs ko meklēt!

Tu no sevis padzīsi slinkumu -

Un diena kļūs garāka!

Ja tu guli gultā ilgu laiku,

Ja jums nebija laika mācīties,

Ja jūs atteicāties palīdzēt savai mātei,

Tas nozīmē, ka esat smagi slims ar slinkumu.

Jūs varat noķert viens no otra slinkumu,

Slinkums ir lipīgs, piemēram, līme vai sveķi.

Un ir tikai viens līdzeklis - strādāt,

Lai slinkums neatrod ceļu pie jums.

(Piezīmes tiek izplatītas).

Piezīme.

Sakārto savas skolas lietas. Ievietojiet piezīmju grāmatiņas mapē, lai tās nesaburzītos. Aptiniet grāmatas. Pildspalvai un zīmuļiem jāatrodas penālī, lai tie nesaplīst un lai tos varētu ātri atrast.

Pirms došanās uz skolu pārliecinieties, ka jums ir viss, kas nepieciešams jūsu stundām. Skatieties, vai visas jūsu skolas lietas ir kārtībā: vai ir pildspalva, vai zīmulis ir saplīsis, vai ir lineāls.

Pārbaudiet, vai jūsu studentu apģērbs ir kārtībā.

Atnākot mājās no skolas, nemetiet portfeli nekur. Jums ir jābūt vietai jūsu portfelim.

Mājās vajadzētu būt vai nu savam stūrītim, vai plauktam grāmatām un piezīmju grāmatiņām. Sakārtojiet savu stūrīti: noslaukiet putekļus, pēc nodarbībām vienmēr nolieciet grāmatas un klades vienā un tajā pašā vietā.

Atnākot mājās no skolas, pakariet skolas drēbes uz pakaramiem.

Jebkura lieta, ko paņēmāt: šķēres, adata, birste, ķemme, grāmata - novietojiet to pastāvīgajā vietā.

Vienmēr pakariet mēteli uz pakaramā, nemetiet to uz krēsla. Sadzīves drēbēm vienmēr jābūt savās vietās vai pakārtām uz pakaramiem.

Saglabājiet arī savas rotaļlietas kārtībā. Pēc spēles nolieciet visu savās vietās.

Ja aizņematies grāmatu lasīšanai no drauga, atdodiet to tādā pašā formā un laikā, ko solījāt. Rūpīgi rīkojieties ar bibliotēkas grāmatu un atdodiet to savlaicīgi.

Lai katrai lietai ir sava vieta - un lai viss atrodas savās vietās. Tas, starp citu, nav slikts mēģinājums radīt aforismu, bet pat jūrnieku zelta likums no tālā 17. gadsimta. Viņiem bija jāglabā daudz mantu mazajās kajītēs zem klāja, kas bija piestiprinātas pie griestiem, lai vētras laikā tās netiktu izskalotas aiz borta. Tad tas kļuva par zelta likumu zemniekiem, kuriem bija jāizmanto daudz darbarīku, un viņi nevarēja atļauties tos nekur atstāt, ja tie tiktu pazaudēti vai nozagti.

Un mūsu laikos teiciens nav zaudējis savu aktualitāti. Mūsdienu strādniekiem arī ir jāuztur kārtībā savi instrumenti un papīri – gan mājās, gan darbā: tas savā ziņā ir panākumu atslēga. Iepriekš zēni tika mācīti ģērbties tumsā un atšķirt darbarīkus ar aizvērtām acīm - un, ja jūsu lietas nav kārtībā, jūs nevarēsit izdarīt ne vienu, ne otru.

Darbarīki un vīriešu sadzīves priekšmeti kopumā gadu gaitā ir mainījušies, bet vecāko paaudžu gudrības ir palikušas gudrībā līdz mūsdienām. Universitātē, darbā un mājās – visur ir nepieciešama sistēma, kas ļaus uzturēt lietas kārtībā un netērēt laiku to meklēšanai.

Kāpēc ir svarīgi katrai lietai noteikt vietu un vienmēr to tur ievietot?

Tas ietaupa laiku. Nevis tā, kā pasakā par Alisi caur skatienu, kad viņai palūdza skopuļot, lai ietaupītu laiku – bet pa īstam. Kā ir pavadīt 10 minūtes no rīta, lai atrastu atslēgas? Vai, piemēram, pirms došanās ārā pārmeklēt visu māju, meklējot maku? Ja ir vieta katram sīkumam, var vienkārši paņemt un doties uzreiz – ļoti ērti. Tādā veidā jūs nekad nenokavēsiet uz interviju, randiņu vai kādu svarīgu notikumu tik stulba iemesla dēļ.

Ja jums ir ieradums visu stumt jebkur, tas nozīmē, ka jums šķiet, ka ir pārāk ilgs laiks, lai noliktu kādu lietu savā vietā, vai arī jūs vienkārši esat ļoti noguris dienas laikā un jums nav enerģijas (vai vienkārši nevarat koncentrēties ). Bet, ja tagad veltīsi vienu lieku minūti un nedaudz enerģijas, ietaupīsi sev laiku rīt no rīta, jo nebūs jāskraida pa māju ar izspiedušām acīm un tur kaut ko meklē.

Tas ietaupa naudu. Dažreiz pazudušās preces meklēšana beidzas ar neko: jūs vienkārši neko neatrodat un esat spiests iegādāties trūkstošās preces aizstājēju. Jums nav ne jausmas, kā tas varētu notikt - tā ir jūsu problēma. Precei nebija pastāvīgas vietas, tāpēc to varēja novietot jebkur.

Gadās, ka joprojām atrodi to, ko tik ilgi meklēji. Bet no neatbilstošas ​​apiešanās lieta ātri sabojājas, un tā vietā pērc jaunu, jo vecais ir sabojājies daudz ātrāk, nekā gaidīji.

Un arī, steidzos atzīmēt, vīrietim nevajag daudz lietu - bet visām lietām, kas viņam ir, jābūt kvalitatīvām. Tāpēc, ja esat iegādājies sev kaut ko labu, jums par to vajadzētu rūpēties un mēģināt pagarināt tā kalpošanas laiku. Tāpēc nolieciet atpakaļ savus kvalitatīvos gabalus — jūs sniegsiet sev labu pakalpojumu.

Tas palīdzēs izvairīties no stresa. Kad lietas ir savās vietās, jūs jūtaties mierīgi un pārliecināti, jo jums nav nepārtraukti jāmeklē. Ko gan ir vērts iziet no mājas, neskraidot pa dzīvokli to meklējot, it īpaši steidzoties! Sirdsmiers un kontroles sajūta ir nenovērtējami.

Tātad jūs esat gatavs force majeure. Karā uzmanība detaļām var maksāt dzīvības. Par laimi, mēs nekarojam, bet jūs saprotat, uz ko es tiecos. Gadās, ka steidzami vajag atrauties un skriet, un dažreiz nakts vidū, kad nedomā skaidri. Ātri jāsaģērbjas, ātri jāsagatavojas, jāpaņem vajadzīgās lietas un skrien. Šeit šis pasūtījums jums palīdzēs!

Katrai lietai sava vieta

Lai viss paliktu savās vietās, vispirms ir jānosaka vieta visām savām lietām. Šīs vietas nav jāizrauj no zila gaisa: neērtas vai vienkārši stulbi izvēlētas vietas neiesakņosies, tās neizmantos un neizveidosies noderīgs ieradums visu nolikt savās vietās. Vietai ir jābūt intuitīvai: jums nebūs jādomā vai jāpiepūlas, lai tur ievietotu savas muļķības. Jūs nestāvēsiet katru dienu uz krēsla, lai kaut ko dabūtu no augšējā plaukta. Vieta, kur novietosiet savas lietas, ir paredzēta, lai pasargātu tās no bojājumiem un nozaudēšanas.

Jā, ir dažādi veidi, kā uzglabāt lietas atkarībā no to rakstura, jums vienkārši ir nepieciešama sava sistēma. Tagad padomāsim, kā to var uzstādīt: ir tik vispārējs personāla sortiments visiem vīriešiem.

Kabatu saturs

Puiši kabatās nēsā daudzas lietas: viedtālruni, maku, nazi, atslēgas un daudzas citas lietas. Mums tie ir vajadzīgi katru dienu, tāpēc tam visam ir jāatrodas pieejamā vietā, lai mēs varētu to paķert un doties.

Atslēgas āķis. Jūs aizgājāt mājās un pakārāt atslēgas uz āķa. Tas nav nepieciešams, ja jums ir atslēgu turētājs, kurā ir visas jūsu atslēgas. Ir arī speciālas kastes, kurās var salikt visas savas mazās lietas – tās var novietot arī gaitenī. Piekrītu, daudz ērtāk ir paņemt automašīnas atslēgas šādā kastē, nekā novilkt apavus un doties uz guļamistabu.

Organizators. Tā vietā, lai iztukšotu savu kabatu saturu uz galda vai naktsgaldiņa un pēc tam vilktu tās pa visu dzīvokli, iegādājieties kaut ko līdzīgu šim. Tādā veidā jūs varat uzglabāt visas mazās lietas vienuviet. No rīta jūs vienkārši paņemat visu, kas jums nepieciešams, un tas, ko jūs neņemat, paliks savā vietā. Ja nevēlaties ar šo apnikt, izmantojiet... vai vismaz tukšu kurpju kasti. Tas nav tik skaisti, bet derēs.

Burciņa maiņai. Monētas ir visuresošas. Tie brīnumainā kārtā nonāk visās istabās uzreiz, un arī vannas istabā, un gaitenī un pat virtuvē. Beidziet samierināties, ielieciet tos burkā! Tas ir noderīgi: jūs vienmēr varat saņemt sīknaudu, lai iegādātos maizi, vai, ja ceļojat ar mikroautobusu, izkratīt ceļojuma monētas. Un kāds pat izmet dažādas mazas monētas, lai netraucētu - tas ir pilnīgs idiotisms! Šajā sakarā jūs varat savākt desmit kapeiku monētas un aiznest tās uz banku, un viņi jums iedos normālu naudu. Tas ir jauki, tu jūti pašapmierinātību.

Maks. Ja nekopsi savu maku, tas var izaugt līdz ziloņa izmēram! Pārpildīts maks izskatās stulbi, it īpaši, ja mēģini no tā kaut ko izņemt vai iebāzt biksēs. Tas izspiežas kabatā, un, ja jūs visu dienu sēžat, tas ir arī neērti. Milzu maciņš ir īsta katastrofa!

Regulāri tīriet savu maku saskaņā ar šādu principu:

Mēs aizejam: skaidra nauda, ​​bankas kartes, caurlaides, tuvinieku fotogrāfijas.
Mēs noņemam: lojalitātes kartes, licences (turēt tās atsevišķi), prezervatīvi (atrodiet tiem labāku vietu), receptes, liekās monētas.

Apģērbi un aksesuāri

Apģērbs ir joma, kur mūsu labākie nodomi parasti nekur neved: mēs nonākam pie tā, ka drēbes karājas uz krēsliem, guļam uz dīvāna vai draudīgi izceļas no kumodes – un nedod Dievs, mēs tām pieskaramies.

Bet, ja mēs pacentīsimies sakārtot drēbes, istaba izskatīsies daudz sakoptāka. Gatavoties nekārtībā ir grūts uzdevums, kas, starp citu, ietekmē arī mūsu garastāvokli – gluži kā tad, ja pamostos kārtīgā istabā un piecelies uz nepareizās kājas. Tāpat, ja uzglabāsiet savas drēbes pareizā kārtībā, tās kalpos ilgāk un ietaupīs jūsu laiku.

Skapis. Ir daudzi principi, pēc kuriem jūs varat šķirot drēbes: pēc svara, valkāšanas sezonas, lietošanas biežuma. Šis princips ir atkarīgs arī no tā, kāds ir jūsu skapis. Šeit ir mans.

Augšējā atvilktne: apakšveļa, zeķes, dzēriens.

Vidējā atvilktne: visvairāk man ir t-krekli un treniņu apģērbi.

Apakšējā atvilktne:šorti, biksītes, džemperi.

Sezonas drēbes salieku plastmasas kastēs un atdodu skapī, kad paliek vēsāks.

Vēl daži padomi, kā sakārtot apģērbu.

  • Ja drēbes saliek kaudzēs, tās izskatīsies glītas, līdz vajadzēs kaut ko apakšā. Tad jūs izvilksiet vajadzīgo lietu un pārvērtīsiet atvilktni par putru. Un augšējā attēlā ir kompetents veids, kā salocīt drēbes.
  • Divas reizes gadā iztīriet visu no sava skapja un nolieciet lietas, kuras neesat valkājis reizi gadā. Jūs varat tos nodot baznīcai, psihiatriskajai slimnīcai vai vienkārši civilizēti novietot pie atkritumu konteineriem: kurš tos vajadzēs, tos paņems.

Nedaudz vairāk par skapi

  • Ja jūsu drēbes joprojām ir tīras, kad tās noņemat, nekavējoties pakariet tās atpakaļ uz pakaramiem, nemetiet tās uz grīdas vai krēsla: tās kļūs saburzītas. Un, ja drēbes uzreiz pakārt, tās saglabās savu izskatu ilgāk.
  • Pirms drēbju pakarināšanas pārbaudiet, vai tās nav notraipītas un vai nav nekāda smaka.
  • Nekariet bikses ar jostu un smagiem priekšmetiem kabatās: tās deformēsies.
  • Kad pakarat to uz pakaramā, aizpogājiet krekla augšējo un trešo pogu, lai nākamajā reizē, kad atverat skapi, izvairītos no kroku apkakles un krekla uz grīdas.
  • Kad pakarināt bikses, notīriet tās ar suku. Tas noņems netīrumus, kas nav iesūkušies audumā. Regulāra tīrīšana var dubultot vai pat trīskāršot laiku, kas nepieciešams, lai uzvalku nogādātu ķīmiskajā tīrītavā.
  • Izvairieties no stiepļu pakaramiem. Tie vai nu izstieps audumu, vai arī drēbes vienkārši noripos no tām.
  • Izmantojiet labus, apmēram puscentimetru biezus koka pakaramos, lai iekarinātu kleitu kreklus un uzvalkus. Tie ir dārgi, bet tā vērti: jauns uzvalks maksās vēl vairāk.
  • Nav nepieciešams pakārt džemperus pat uz platiem pakaramiem: tas tos izstieps. Šīs drēbes tiek glabātas plauktā.
  • Nav nepieciešams piepildīt skapi līdz ietilpībai: starp pakaramajiem jābūt vismaz centimetra attālumam. Tādā veidā jūsu drēbes nesaburzīs un jums būs vieglāk izvēlēties, ko vilkt.
  • Nopietnām drēbēm starp nēsāšanas reizēm dodiet vismaz vienu dienu atpūtu: audumam jāatgūst forma, mitrums un kopumā jāatpūšas.
  • Ja drēbes ir karājušās pāris mēnešus un netiek valkātas, labāk tās nolikt elpojošos maisiņos vai konteineros.

Tas nav viss mūsu padoms, cilvēk. Rīt pastāstīsim, kā sakārtot apavus, papīrus un darbarīkus. Tikmēr ej, sakārto lietas: tev ir ko darīt!

Sarunas gaita:

Pedagogs: Katram bērnam bērnudārzā ir savs skapītis. Atvērsim to un apskatīsim, kam tajā jābūt, un uzzināsim, kā sakārtot skapīti.

Skolotāja un bērni dodas uz ģērbtuvi un atver skapīti, kurā nav noliktas lietas un apģērba gabali ir nevietā.

Pedagogs: Bērni, kāpēc mēs te esam tādā juceklī? Kas notika? Varbūt kāds no jums ir izteicis tik sliktu joku? Tas neesi tu?

Ienāk Moidodīrs: Sveiki puiši. Viņš ieskatās skapī un izpleš rokas.

Pedagogs: Puiši, kas atnāca pie mums?

Bērni: Moidodyr.

Pedagogs: Moidodyr, skaties, visas lietas skapī ir sajauktas. Kā mēs tagad varam sakārtot un nolikt lietas?

Moidodyr: Puiši, es jums iemācīšu sakārtot lietas un ievērot likumu "Katrai lietai ir sava vieta." Tātad pašā augšējā plauktā ir cepures, šalles un cimdi. Virsdrēbes karājas uz āķa. Zemākajā plauktā atrodas maiņas apavi būšanai grupā vai mūzikas zālē. (Moidodirs rūpīgi saliek apģērba gabalus savās vietās.)

Pedagogs: Cik lieliski sanāca, tāda kārtība skapī un katrai lietai sava vieta.

Moidodyr: Puiši, vai jūs zināt, kāda veida virsdrēbes tur ir? Es jums pastāstīšu mīklas par dažām no tām.

Tas ir melns, nevis zeme, pūkains, ne sniegs, silda, nevis plīts. ( Kažokādas mētelis)

Viņai ir kapuce, kas pārklāta ar sulīgu kažokādu. ( Jaka)

Ja diena būs jauka, viņš neizies no gaiteņa. Ja līst, viņš skrien ārā. ( Apmetnis)

Pūc, nepūties, ej pāri galvai. Dejo visu dienu, un jūs dosieties pensijā. ( Krekls)

Moidodyr: Labi padarīts! Mēs atceramies, kas ir virsdrēbes. Bet man jums ir vairāk mīklas. Un es novēlu tos jums grupā.

Bērni, Skolotājs un Moidodyr dodas uz grupu un apsēžas uz krēsliem.

Moidodyr:

Mamma tajā iekar kleitas, džemperus un bikses - brāļi,

Tētis - jaka, lietusmētelis un šalle, uzmini ko? Šis… ( Skapis)

Es stāvu stūrī, gaitenī, izskatos pēc koka.

Lapu vietā uz zariem man ir šalles un cepure. ( Pakaramais)

Draugi, pastāstiet man, kas es esmu, paskatieties uz maniem laukiem:

Saule tos apdedzina, lietus ne reizi vien ir saslapinājis.

Mani lauki ir uz tavas galvas. ( Cepure)

Kad mēs ejam pastaigā uz izcirtumu,

Mēs vienmēr ģērbjamies no saules... ( Panama)

Tas silda kaklu aukstajā ziemā, ir mīksts, pūkains un vilnas. ( Šalle)

Pedagogs: Labi darīti puiši, mēs atrisinājām visas mīklas, mēs daudz uzzinājām.

Lai izpildītu nākamo uzdevumu, jums jāsadala četrās komandās.

Skolotājs izdala kartītes ar komandu nosaukumiem - “Sniegpulkstenīte”, “Sniegavīrs”, “Oga”, “Krītošās lapas”.



Pedagogs: Puiši, kāpēc, jūsuprāt, jūsu komandas tā sauc?

Bērni: Atbilstoši gadalaikiem.

Moidodyr: Lūk, tavs uzdevums. Šajā telpā ir paslēptas drēbju bildes, taču jāatrod un jāņem tikai tās, kurās redzamas drēbes atbilstoši tavas komandas nosaukumam. Piemēram, Sniegpulkstenīšu komanda vāc kartītes, kurās attēlotas pavasarī valkātās drēbes. Komandas spēlē pārmaiņus, un katrai komandai jāatrod 10 kārtis. Sāciet darbu (kamēr puiši veic uzdevumu, skan jautra mūzika).

Moidodyr pārbauda, ​​kā bērni izpildīja uzdevumu, un jautā kartītē redzamo apģērbu nosaukumu.

Moidodyr: Labi padarīts. Visas komandas atrada 10 kartītes. Tagad jūs un es vienmēr ģērbsimies atbilstoši laikapstākļiem.

Pedagogs: Puiši, kā jūs uzturēt lietas tīras? Atcerēsimies drēbju kopšanas noteikumus.

Bērni: Drēbes ir jāvēdina. Apģērbam jābūt tīram. Tas ir jānomazgā un jātīra. Apģērbs ir rūpīgi jāuzglabā. Apģērbam jābūt piemērotam jūsu aktivitātēm. Pa māju staigājiet tikai mājas drēbēs.

Pedagogs: Puiši, parādīsim Moidodiram, kā mēs varam mazgāt drēbes? Kas mums nepieciešams, lai mazgātu lelles kleitu un šalli?

Bērnu saraksts: priekšauti, ūdens tvertnes, ziepes.

Pedagogs: Pirms darba mums ir jāatceras darba noteikumi, kas palīdzēs ātri un efektīvi paveikt darbu.

Bērni: Jūs nevarat novērst uzmanību no darba; jebkurš darbs jāpabeidz līdz galam; uzmanīgi rīkojieties ar ūdeni; palīdziet savam draugam, ja viņš nevar tikt galā ar darbu ar padomu un darbiem.

6. pielikums.

"Pastāstiet bērniem, kā mazgāt sevi."

Dārgais draugs, atceries to -

Rokas pēc tualetes

Nomazgājiet ar siltu ūdeni.

Lai neiekristu mutē,

Lai nesāp vēders,

Lai tev, mans draugs, ir problēmas

Nekad nav noticis!

7. pielikums.

Klases stunda par tēmu:

« Katrai lietai ir sava vieta"

Serafimovskas pamatskola - 2011

Tēma: Katrai lietai ir sava vieta.

Mērķis: iemācīt bērniem rūpēties par lietām, izkopt kārtīgumu.

Nodarbības stundas progress:

1. Skolotājs: Klausīsimies sarunu starp aizskartajām lietām un padomāsim, kāpēc lietas tika aizskartas?

S. Maršaka dzejolis:

Mēs esam nabagi draugi

Mēs esam grāmatas un rotaļlietas,

Veikalā dzīvojām kārtībā un tīrībā.

Tagad mēs esam kopā ar Volodiju,

Viņš šķiet jauks puisis.

Bet šeit apstākļi mums nav vienādi.

Vāks saplēsts

Kaķis uz tā aizmiga.

Un blakus, zem gultas, ir salauzta kravas automašīna,

Salauzta nūja,

Pētersīļi bez galvas.

Acīmredzot zēns nav pieradis par viņiem rūpēties.

"Moidodyr" lapa

Uz viņas ir tauku traips

Čuks un Geks cieš ar tintes ūsām.

Mums jābēg no šejienes.

Glābiet mūs, puiši

Volodja ir ļoti biedējoša persona.

Skolotājs: Lietas ir cilvēka darba rezultāts. Rūpēties par lietām nozīmē cienīt cilvēku darbu. Tas, kurš sabojā un iznīcina lietas, kaitē sev un citiem. Rūpes par lietām ir kulturāla cilvēka pazīme.

Jums ir jārūpējas par jebkuru lietu: jūsu, kāda cita, ļoti vērtīgu un lētu.

Spēle "Runājošs portfelis"

Mūsu portfolio mums pateiks:

Vai viņa īpašnieks ir taupīgs?

Vai esat uzmanīgs un centīgs?

Nu, varbūt viņš ir slinks?

Viņš izstāstīs zēniem visu.

Galda biedri apmainās ar portfeļiem.

Bērnu uzdevums: novērtēt, vai portfeļa īpašnieks ir kārtīgs.


  1. Vai mācību grāmatas ir iesaiņotas?

  2. Vai piezīmju grāmatiņām ir vāki?

  3. Vai ir mape piezīmju grāmatiņām? Vai piezīmju grāmatiņas atrodas mapē?

  4. Vai pildspalvas un zīmuļi ir jūsu penālī vai izkaisīti jūsu portfelī?

  5. Vai portfelī ir kādi “papildu” priekšmeti: gaļas gabaliņi, pīrāgi, rotaļlietas?

Diskusija par M. Karema dzejoli "Atkritumi"

Mans kucēns pazuda svētdien

Uzpirksteņa - trešdien...Neveiksmīgi!

Ceturtdien es neatradu albumu,

Un piektdien - mājas atslēgas.

Un mana māte trīc:

Ko tu rīt neatradīsi?

Patiešām, viņš jau sen varēja pazust

Krāsains lakatiņš -

Tik viegli izkrist no kabatas!

Esmu tik apmulsusi!

Es noteikti zaudētu degunu!

Jā, tas stingri turas savā vietā!

Skolotājs: Padomājiet par to, kā jūs varat nosaukt meiteni? Kāpēc meitene visu zaudēja? Viņa neievēroja noteikumu: "Katrai lietai ir sava vieta." Vai tu neesi apmulsis?

Spēles situācija "Aizmirsto lietu birojs"

Uzmanību uzmanību! Atver pazaudēto un atrasto biroju.

(Skolotājs demonstrē lietas, ko bērni ir aizmirsuši)

Diskusija par A. Barto dzejoli "Cimdi"

Nu viss pazūd

Meitenei ir Vaļa!

Šodien pie Valjas

Trūkst cimdu.

Cītīgi meklē

Cimdi pa visu māju.

Tāpēc mājā

Briesmīga sodoma.

Viņu vectēvs meklē

Vaļas kabatā,

Viņu vecmāmiņa meklē

Virtuvē, skapī

Zem vecā dīvāna

Viņus meklē māsa

Tur ir Valīna priekšauts

Vakar tika atrasts.

Varbūt aiz skapja? –

Tētis par to domāja.

Bet tētis nevar kustēties

Smags skapis.

Viņš ir ar mātes palīdzību

Viņu vilka -

Cimdi nav atrasti -

Zeķe atrasta.

Viņi nav zem plīts,

Kur tiek gatavotas vakariņas?

Bet zem plīts

Kurpe atrasta.

Varbūt viņi nokrita

Vai tie ir paredzēti bufetei?

Tur ir Valīnas lelle,

Cimdu tur nav.

Māsa saka:

Paskatīšos zem gultas!

Tur ir Valīnas lente

Un Valino kleita.

Pēkšņi mana māte iesaucās:

Šeit viņi ir, Valenka! –

Un viņa izņēma abus cimdus

No filca zābakiem.

Es domāju par šiem pantiem

Par cimdiem

Taču izrādījās, ka šie dzejoļi ir par kārtību.

Tas tā, puiši.

Viņi beidzas.

Un jūs, kas esat apjukuši,

Tie ir veltīti.

Diskusijas jautājumi:


  1. Kāpēc Valja zaudē visu?

  2. Vai šī īpašība traucē citiem?

  3. Kā palīdzēt kādam, kurš ir apmulsis?

Radošais uzdevums "Noziedznieks"

Galvenais vadītājs: Ja lietas varētu runāt, viņi varētu pastāstīt daudz aizskarošu lietu par saviem īpašniekiem.

Uzminiet, kurš to varētu pateikt?

Vai jūs domājat, ka es neapvainojos?

Viena zēna tētis vienmēr turēja mani penālī un nekad nepieļāva kļūdas. Un šis zēns...

(viņa raudāja). Viņš piespieda mani katrā vārdā pieļaut divas vai pat trīs kļūdas. Kā redzat, es guļu uz grīdas! (Bērni min)

Tagad mēģiniet sastādīt "apvainojumu" un pastāstiet to kādas lietas vārdā. (Stāsta bērni)

Atslēgu vadītājs: Jūs neesat mazs zēns -

Students un pirmklasnieks!

Jūsu paklausīgais padotais -

Asināts zīmulis

Un tērauda pildspalva un viss pārējais:

Gruntskrāsa, penālis, piezīmju grāmatiņas -

Saglabājiet tos kārtībā.

Viņi ir jūsu mājsaimniecība.

Pieder bez augstprātības!

Tagad, puiši, iepazīstieties ar kārtīga cilvēka noteikumiem:

1. Saglabā savas skolas lietas kārtībā.

2. Pārbaudiet, vai skolas forma ir kārtībā.

3. Mājās jābūt skolas stūrītim.

4. Nosakiet vietu apģērbam un apaviem.

5. Novietojiet jebkuru lietu savā vietā.

6. Saglabājiet savas rotaļlietas kārtībā.

7. Ja paņēmi grāmatu vai citu lietu no drauga, tad atdod to tādā pašā formā un solītajā laikā.

8. Rūpīgi rīkojieties ar bibliotēkas grāmatām.

Vecākais vadītājs: Kādu secinājumu mēs varam izdarīt?

(Jums jābūt kārtīgam cilvēkam, jārūpējas par savām un citu lietām, jāuztur lietas kārtībā.)

Pievienojieties diskusijai
Izlasi arī
Tamborēta adīta soma
Lāde no plastmasas pudelēm
Stilīgs izskats meitenēm katrai dienai